HAKKIMIZDA

Vivenka Mimarlık ve Tic. Ltd. Şti. bünyesinde hizmet veren EKB Danışmanlık, 2011 yılında 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği yasasının yürürlüğe girmesiyle çalışmalarına başlamış olup halen bu çalışmalarına devam etmektedir. Firmamız 2011 yılından bu yana İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinde 50 m2 ile 46.000 m2 arasında değişen yapılar için 800'ün üzerinde Enerji Kimlik Belgesi düzenlemiş bulunmaktadır. Kurumsal kimliğimizle sektörde önde gelen kuruluşlardan olma vizyonunu ön planda tutarak öncelikle AR-GE ve tasarım çalışmalarımız gerçekleştirilmiştir. Bu amaç doğrultusunda ekbdanismanlik.com web sitemiz hazırlanmıştır.

Enerji Kimlik Belgesi düzenlenmesi konusunda şu anda birçok kişi ve kuruluş, sahip olduğu yetkiyle sektörde çalışmalarına devam etmektedir. Firmamızı bu kişi ve kuruluşlardan ayıran önemli nokta, hızlı ve titiz çalışmalarımızın yanı sıra "Online EKB" hizmetini devreye sokmamızdır.

Online EKB; enerji kimlik belgesine ait sipariş, takip ve ödeme gibi her aşamayı web sitemiz üzerinden kontrol etmenizi sağlayan, ödeme sırasında kredi kartı, havale, kredi kartıyla taksitli ödeme gibi seçenekleri bünyesinde barındıran bir sistemdir.

(Bu konu hakkında detaylı bilgiyi EKB Sipariş sayfasında bulabilirsiniz. )

Enerji kimlik belgesindeki bu çalışmalarımızla birlikte Vivenka Mimarlık olarak;

  • Mimari Görselleştirme
  • Uygulama Çizimi
  • Proje Uygulama
  • Mimari Detay Çizimi
  • İnşaat Taahhüt Hizmetlerini de gerçekleştirmeye devam etmekteyiz.

 

ENERJİ KİMLİK BELGESİ UZMANI KİMDİR?

Enerji Kimlik Belgesi uzmanı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenlediği eğitimlere katılıp bu eğitim sonrasında gerçekleşen sınavı başarıyla geçerek enerji kimlik belgesi düzenlemeye hak kazanan kişidir.

Kurumumuzda Enerji Kimlik Belgesi düzenleme yetkisi, Enerji Kimlik Belgesi uzmanı Mimar Uğur ERDEN’e aittir. 1986 İzmir Bornova doğumlu olan Uğur ERDEN 2010 yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümünü bölüm birincisi olarak başarıyla tamamlamıştır. Eğitim hayatında katıldığı proje yarışmalarında dereceler alan Uğur ERDEN mesleğinde daha da ileriye gitmek amacıyla gerek yurtiçinde gerek yurtdışında çeşitli workshoplara katılıp burada da yeni başarılara imza atmıştır. Enerji Kimlik Belgesi düzenleme yetkisini ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayıyla Mimarlar Odası’nın 2011 yılında düzenlediği Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi’ni başarıyla tamamlayarak kazanmıştır. Meslek hayatına Enerji Kimlik Belgesi düzenleme yetkisinin yanı sıra mimari proje, mimari görselleştirme (3D Max), mimari animasyon ve röleve gibi diğer çalışmalarıyla da devam etmektedir.


Anasayfa'ya geri dön.